5 Şubat 2014 Çarşamba

Beni kanser etme...


4 Şubat Dünya Kanser Günü ...Kutlandı mı ?...Anıldı mı?... Farkındalık yaratıldı mı ?!  Erken teşhis bütün hayatları kurtardı mı !? Ne yaptık ? Kanserden korunduk mu ? Korunmamız gereken bişey mi var? Hormonlu gıda mı? Sigara mı ? Başkasına özenmesin diye 3yaşındaki çocuğun eline verdiğimiz tabletler mi ? Radyasyon mu? Nükleer bomba mı ? Egsoz gazı mı ? Yoksa bilişim çağı diye algıladığımız internet mi? Baz istasyonları mı ? Son teknoloji diye hayatımızı elimizden alan cihazlar mı ? Tadını unuttuğum plastik görüntülü domates mi? Fast foodlar mı? Cipsler, çikolatalar mı?  Silikonlu horlatmayan yastığın mı ? zayıflık ilaçların mı ? Vitamindir diye tıkıştırılan kimyasallar mı? Deterjansız hayat mı? Sayarken yoruldum birisi benim yerime devam etsin lütfen :)

Tüm gün medya basında kanserden korunma programı izleyen arkadaşlarım lütfen aydınlatsın beni :) Çoluğu çocuğu kendini korudun mu öğrendiklerinle? Beni koruma nolur ...
İnsan canavarlardan korunmalı belki eğer varlarsa !?Kendi var ettiklerinden değil....
Tüm bu korunması gerekenler listesinde saydıklarım insanın kendi eliyle ürettiği şeyler değil mi ? Neden üretiyorum, reklam yapıyorum ,daha yeni doğmuş bebeğe toz mamaları (kimyasalları) şifa diye satıyorum ..Sonra neden korunmam gerekiyor ... Madem korunmam gerekiyor neden üretiyoruz,neden tüketiyoruz...Hayır herkes baz istasyonunun altında oturuyorda neden sadece birini kanser ediyor baz istasyonları ?  Gıcık kaptım ben bunu bi kanser edeyim diye mi seçiyor ...bilelim de:)

İNSAN KORUNMALI gerçekten KENDİNDEN :) kendi kendini öğütüp öldüren tek canlı ...

Dikkat ettimde ,insanı ne kanser ediyor diye yaşanılmamışlıklar yüzünden duyulan öfkeyi bastırıp yok saymak ...
Bakın bi çevrenize kadınlığını yaşamayan ama yaşıyormuş gibi yapan rahim kanseri ,yapılanları hazmedemeyen hazmetmiş gibi yapan Miğde :( Geçmişte kendini affedilmeden içinde tuttuğu sırlar kolon kanseri :( Bakın bakın utanmayın ...bastırılmış öfke göreceksiniz,derin acıları ifade edememek göreceksiniz ..Bakın,bakın sonra suçu yenilene içilene atın , sanki her öfkelendiğinde beni kanser etmeee diye bağıran birini hiç mi duymadınız? Bu fikir beni kanser ediyor diyenini ..Sizi kanser eden fikirleri , kilitlenmişlikleri,duyguları davranışları atın hayatınızdan.. Evet farkına varın gidin bir onkoloji kliniğine sorun neden hayata/ kendine bu kadar bastırdın öfkeni ?! Farkına varın 4 Şubat anlam kazansın...Duygularınızı ifade edin idare değil:(  Öfkelendin mi danset öfkenle.. gormezden gelme sev öfkelebilmeyi de , neşen kadar öfkende sana ait ... kendinizle barışın en uzun sevgilinizdir aynadaki ...bence iyi geçinmeli:) ve HAYATLA... Size sunulmuş en özel armağandır aslında... Bastırmayın öfkenizi de salın gitsin ..

Elbette istisnalar da vardır :) şimdi çıkıp birileri diyecektir yeni doğanda nasıl açıklayacaksın öfkeyi diye :) bende diyeceğim ki ey insanoğlu şuncacık cips seni kanser eder inandında o ana/baba hamileyken sperm oluşurken yediği içtiğinden kanser etti yeni doğanı inandın da ; öfkeyle döllenip o duygu aktarıldığını mı sorguladın?...

Modern tıp hasta organı kesip sizden uzaklaştırabilir,itirazım yok.Ama modern tıbbın babası Hipokrat .; iyileşme ancak, ruhun kendini ifade etmesini engelleyen faktörlerin ortadan kaldırılması ile mümkün demiş.Bir oluşum ,bir bilimdalı babasını reddetmemeli benden söylemesi;)

FARKEDİN.. öfkeniz sizi kanser etmeden önce...erken farkındalık hayat kurtarır ;)Esra dereobali 5.subat 2014


Posted via Blogaway

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder